Cvičme v rytme!

9. červenec 2010 00:31 / Jan Horčík / Téma / Diskuze (9)

Související články

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20828568
Ursus napsal 10. 7. 2010 v 18.16

kywi: Narážel jsem na Move Starter, který byl oznámen za 99.99 dolarů.
Já mám ten classic controler s packama na Wii, takže se drží dost podobně dualshocku a je dokonce ještě lehčí.

Nahlásit nevhodný obsah

20809969
kywi napsal 10. 7. 2010 v 18.12

Ursus: he? Na prezetnaci byla oznámena cena 49.99 za Move ovladač, nevím jaký je aktuální kurz, ale 990 korunám to rozhodně odpovídá. Takže změny cen? Nevím nevím..
Hraní ve dvou, resp. nutnost 2 "navigátorů" nebude myslím to hlavní (tím chci říct že potřeba obou ovladačů pro oba zůčastněné nebude tak velká). A nikdo nevíme, jestli "navigátor" náhodou nepůjde nahradit Dualshockem bez ztráty kytičky. Nicméně souhlasím, že pokud připočteme ještě jeden "navigátor" pak jsme na cifře o 70Kč vyšší než je Kinect a ten najednou už tak draze působit nebude :)
Jednoruká ergonomie: ve smyslu takovém, že když vezmeš do rukou classic ctrl k Wii, nebo X360 ctrl, je to jiné než dualshock, který je v podstatě rozdělen na dvě madla. Opakuju: netvrdím, že to bude bůhvíjaké žůžo-dobrodrůžo, ale hrát s tím půjde i bez psychické a fyzické újmy.

Nahlásit nevhodný obsah

20828568
Ursus napsal 10. 7. 2010 v 15.59

kywi: Vycházel jsem z cen, které byly oznámeny přímo na E3 při prezentaci. Jestli to nakonec změnili, nebo to dotujou, tak to potom jo. Ale pořád máš rozdíl 600,- A to s tím, že 1 hráč to nemá tak pohodlné a některé hry si nezahrají! Takže nelze tvrdit, jak je fajn, že Move je výrazně levnější než drahý Natal. Ten rozdíl je tam prostě minimální.
Ad "jednoruká ergonomie" - PS2 mám doma, jestli se Dualshock PS3 výrazně nezměnil, tak je to blbost.

Nahlásit nevhodný obsah

20809969
kywi napsal 10. 7. 2010 v 14.30

Jo a ještě poznámka ke článku: Hlavní manažer projektu Natal/Kinect, Kudo (to stvoření v černých brýlích), se takhle tváří furt. Zkrátka ne vždy je vývojář obdařen charismatem. Někdo ho má holt jako 2 týdny stará večeře :)

Nahlásit nevhodný obsah

20809969
kywi napsal 10. 7. 2010 v 14.25

Ursus: Přirovnání s Wii a classic controllerem je lehce liché. Pokud se podíváš na dualshock a chytneš ho jednou rukou, zjistíš, že tam ta "jednorukká ergonomie" prostě je. Neříkám, že hraní s tím bude pohodlné, ale mluvíme-li o nutném základu pro dva hráče, opravdu to vychází levněji. Na Xzone jsem Kinect nenašel, proto použiji ceny Game.
Kinect 3790,-

Move Starter 1490,-
Move ctrl 990,-
Navigation 690-
tj. 3170,- já 20 dolarů opravdu nikde nevidím :) Proto to slůvko "absolutně". A opravdu si nemyslím, že za velkou louží by byly ceny vyšší.. Možná ses jen špatně kouknul.

Sony: Twisted metal bylo i pro mě wtf (nemyslím gameplay - tam to bylo spíše lehké umírněné wow). Pokud vím, tak o revoluci mluvili Sony ve vztahu k full HD motion hraní a případnému kombu Move a 3D.. To se revoluční opradu nazvat dá. Spíše ale evoluční, uznávám.

StarWars- No nevím, pokud se na podiu postaví klučina a ovládá hru, měl by to být IMHO gameplay. Každopádně pokud šlo o techdemo, pak nechápu proč to zeleným chlapcům nefungovalo.
Pokud chceš srovnání techdem: vzpomínáš si na loňskou konferencí Sony? a propagaci Move? To bylo pro mě tech demo. A fungovalo na jedničku (to že se kluci netrefili do míčku je věc jiná).
S hratelnou podobou nemáš pravdu. V hratelné podobně už hra samozřejmě musí být. Ano může jít o graficky pre-build a grafické prvky se mohou zdokonalit (pozadí, částicové efekty), ale základní gameplay už by měl být hotov. Pokud tedy něchtějí hru vydat 2012. Opět příklad z loňské E3 a konference Sony. God of War 3 on stage demo. Hra vyšla v březnu a na E3 byl hotový hratelný gameplay.

Editováno: 10. 07. 2010 v 14.28

Nahlásit nevhodný obsah

20828568
Ursus napsal 9. 7. 2010 v 10.08

kywi: Jinak Kirby bude pro pohybové ovládání znamenat asi tolik jako GoldenEye, proto jsem ho zmínil. Toho Donkeyho beru zpět.
Prezentace tygříka možná byla katastrofa, ale samotná hra by nemusela být špatná. A hlavně to přirovnání v článku prostě považuju za dost nechutný pubertální rádobyhumor. Ale prezentace se prostě přehrávají. Sony taky mělo dost bot - mluvit o revoluci u hry, která se principově úplně stejná jako u Wii, nebo mluvit o přesné ovládání a ukazovat hru s brutálním autoaimem... a příjezd maníka klauna byl pro mě nepochopitelná nuda.

Pokud vím, tak Molyneux jen naznačil, že by Fable mohl mít podporu Kinectu, ale nepotvrdil to. Spíše podle vyjádření to vidím tak, že Kinect ne a chce přijít až s Milo.

Star Wars - jo, bylo to tech demo, které nebylo ovládáno. Taky nikdo netvrdil, že to je gameplay. Stejně jako ukázka Natalu před rokem. Je to prostě ukázka toho, jak by to mohlo vypadat. Kdyby to měli v hratelné podobě, asi by to nebylo plánováno na 2. polovinu 2011, ne? To dá přece rozum. Nevím, proč to tolik lidí zvedá ze židle.

Nahlásit nevhodný obsah

20828568
Ursus napsal 9. 7. 2010 v 10.00

kywi: Hrát s dualshockem místo navigation, je to lepší než drátem do oka, ale jestli máš Wii, schválně si vezmi classic controler, ovládej hru s ním a v druhé ruce mě Wiimote - schválně jsem to zkoušel. To prostě není na dýl.

Ale i to, co popisuješ ty je: 100 dolarů (kamerka+ovladač), 40 dolarů (ovladač) a 30 dolarů (navigation controler). Spočítej si to - 170 dolarů. Pořád nemám ABSOLUTNĚ pravdu?! Vždyť už teď jsem dražší o 20 dolarů! A to ještě bylo potvrzeno, že některé hry budou potřebovat 2 ovladače! Takže, při katastrofickém scénáři budu potřebovat 4 ovladače pro 2 hráče. Já neříkám, že je Move drahý. Není. Ale zároveň mluvit o tom, že Kinect drahý je pouze ukázka toho, že člověk, co to tvrdí, neumí počítat.

Nahlásit nevhodný obsah

20809969
kywi napsal 9. 7. 2010 v 09.38

Ursus: yep, článek je zajímavý (s přimhouření oka i formou), ale jen opakuje to, co už i zde bylo napsáno mnohokrát. A ty nepřesnosti.. Pan Princ zjevně není jediný..
Kirbyho bych možná i přešel, přece jen, o pohybovosti ovládání toho moc nevíme (jistě, budeme "šmodrchat" drakovi jazyk, a odzipovávat level, ale víc nic). Donkey Kong vypadá také jako záležitost klasického ovládání -tady bych se autora zastal. Ale ona "emulace stolních her" přece není žádná novinka, Mario Party (což je také "emulace") má aktuálně pořadové číslo 8.
Kinect Tygřík byl opravdovou katastrofou a upřímně, když jsem se na konferenci díval live se svojí drahou polovičkou, styděl jsem se kam až to herní průmysl dopracoval. EyePet je roztomilý, tohle je zkrátka blbé (tedy roztomilé to bude asi stejně, ale prezentace byla úděsná). U Fable BYLO potvrzeno pohybové ovládání (či spíše kompatibilita s Kinectem -tedy asi v případě kouzel, nebo něčeho podobného). A ano, periferie jistě budou, a určitě je bude MS rozdávat zdrama, nebo nesadí směšně nízké ceny, že jo? Star Wars jsou opravdu určeny až pro přístí rok a je to sakra třeba. Doporučuju detailní rozbor prezntace na "akci" ke Kinect (obraz předbíhal hráče-figuranta, čili zřejmě fake jako kráva).
Jak řekl Kevin Butler "slyšel jsem že byl včera výprodej na modrá ponča" :)

Nemáš taky absolutně pravdu co se týká ceny Move. pro 2 hráče ti bude stačit 1 kamera a 2 ovladače a jeden navigation (za předpokladu že si koupíš konzoli a nemáš k ní nic). Proč? Místo navigation ctrl je totiž možné použít dualshock3..

Nahlásit nevhodný obsah

20828568
Ursus napsal 9. 7. 2010 v 00.45

Tak nevím, ale nadpis je nechutně zavádějící. Já čekal srovnání EA Sports, Wii Fit Plus, Your Shape a dalších.
A ono to desáté ohlédnutí za E3. Mimochodem u Wii chybí zmínky o Kirbym - ze všech těch her vyjde jako první a vysloužil si svoji stylovou grafikou nominace v kategorii nejlepší grafika na E3 (což je pro Wii nevídaný úspěch). Ten Mario Sports Mix - doplnění - navazuje to na Mario Tennis a Mario Strikers a budou tam míčové hry všeho druhu. A taky bych zmínil návrat Donkey Konga!
A mimochodem, tygřík Microsoftu se mi líbil. ;) Možná by to chtělo psát ne až tak zaujatě. Že tiskovka Microsoftu pokud jde o Kinect byla slabá, lze vyjádřit jinak než takhle oplzlými přirovnáními pro puberťáky, to ať si autor, prosím, schová do Score nebo na Bonusweb!
Dále proč je zmíněn Fable III, který s pohybovým ovládáním snad nebude nijak pracovat? A ten Grand Slam Tennis, ten je na Wii už přes rok a chystá se nejen na Xbox, ale také na PS3.
Také další věci - stát se nebude muset a zpětnou vazbu člověk nemá ani u Wii a Move. Naopak tady se Kinectu otvírá možnost periferií přímo na míry hry - meč, štít atd. Proč předstírat, že to hráč drží, když on to skutečně může držet, protože má volné ruce?
150 dolarů je hodně? Nechť si autor spočítá cenu kompletního Move pro dva hráče. Ještě pořád je 150 hodně?
A třešnička na závěr - nevím, na co autor koukal, ale neříkali náhodou při prezentaci, že Star Wars je ochutnávka toho, co přinese Kinect v roce 2011? Takže to nebude startovní titul?
Takovýhle nechutný blábol bych na téhle stránce opravdu nečekal. :(

Editováno: 9. 07. 2010 v 00.47

Nahlásit nevhodný obsah